HYDROLATY DO PIELĘGNACJI – KIEDY UŻYWAĆ ORGANICZNEJ WODY Z SZAŁWII?

hydrolaty do pielęgnacji – kiedy używać organicznej wody z szałwii?

Hydrolat to modne słowo, gdy mówimy o codziennej pielęgnacji ciała. A hydrolat z szałwii od Clou
to gwarancja podarowania swojej skórze naprawdę solidnej dawki zdrowia i piękna. Poznaj dokładnie sekrety wody ziołowej, zobacz, jak powstaje, kiedy powinnaś jej używać i w jaki sposób robić
to najskuteczniej. 

Czym właściwie są hydrolaty?

Hydrolat, destylat, woda ziołowa i kwiatowa. Pod tymi określeniami znajdziesz wyjątkowe kosmetyki pochodzące w najprostszy sposób z natury. Powstają poprzez destylowanie roślin, głównie parą wodną. Dzięki temu wybrane odmiany oddają swoje olejki eteryczne oraz pełną gamę składników odżywczych. Jednym z popularniejszych hydrolatów, wykorzystywanym w kosmetyce, jest woda z szałwii.
To dlatego, że szałwia ma w sobie prawdziwe bogactwo prozdrowotnych, pożytecznych związków.
Jej destylacja pozwala pozyskać jak najwięcej z nich.

Dlaczego szałwia jest zdrowa?

Już sama jej nazwa pochodzi od łacińskiego zwrotu oznaczającego „leczenie, chronienie”. Nasi przodkowie szybko odkryli moc tej aromatycznej rośliny pochodzącej z basenu Morza Śródziemnego. Co więcej, była dla nich rośliną świętą. My w Clou też chętnie otaczamy ją czcią! A Ty, czcij nią swoje piękno ?

Wspomnieliśmy, że jest bombą zdrowotnych składników. Zobacz tylko, co się w niej kryje:

  • Olejek eteryczny z tujonem, kamforą, cyneolem, pinenem, bornelem
  • Taniny i flawonoidy
  • Garbniki
  • Kwasy organiczne
  • Karoten
  • Saponiny
  • Związki żywicowe, w tym kwas rozmarynowy
  • Witaminy A, B, C oraz E i K
  • Minerały: żelazo, cynk, sód, magnez, wapń, potas, mangan

Brzmi imponująco? Nie dziwi chyba, że wykorzystywanie szałwii jedynie do płukania gardła jest sporym niedopatrzeniem… Dlatego też organiczny hydrolat z szałwii zagościł w ofercie Clou. Pozyskujemy go poprzez destylację wierzchołków kwiatowych tego zioła. Sprawdź, do czego używać naszej kosmetycznej wody i co dobrego zdziała dla Twojej skóry oraz włosów!

Pielęgnacja wodą z szałwii bez tajemnic

Woda szałwiowa to wegański kosmetyk, który stosuje się bezpośrednio na cerę. Zapewni widoczny efekt odmłodzenia i sprawi, że poczujesz ziołowe odświeżenie. Może być używana do każdego typu skóry. Jeżeli masz problemy z przetłuszczaniem lub trądzikiem, hydrolat z szałwii od Clou pomoże Ci je złagodzić. Ma wszak działanie antybakteryjne i odkażające. To również skuteczny sposób do walki z łojotokowym zapaleniem skóry, grzybicą i łupieżem. A skoro mówimy już o włosach, to po każdym myciu spryskaj je wodą z szałwii
i pozwól spokojnie działać… Powstrzymasz w ten sposób nadmierne przetłuszczanie się włosów. 

Hydrolat z szałwii to ekologiczny, naturalny zamiennik dla komercyjnych toników czy mgiełek. Gdy zmęczona po całym dniu wreszcie zmyjesz make-up, koniecznie podaruj swojej cerze nieco wytchnienia. Nałóż warstwę wody na bazie liści szałwii i poczuj błogie odświeżenie. Twoja skóra będzie Ci naprawdę wdzięczna!
A za chwilę nałóż na nią wybrany olej Clou. Dzięki pierwszej warstwie z hydrolatu odżywcze substancje kolejnych kosmetyków znacznie lepiej się wchłoną.

Woda szałwiowa ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę: jej pH ma poziom zbliżony do Twojej skóry. Dlatego też pomaga przywracać jego balans, nadwyrężony choćby źle dobranym mydłem. Kolejnym plusem jest antyaging – szałwia od Clou opóźnia procesy starzenia się skóry
i nie zatyka porów. 

Jak stosować hydrolat z szałwii Clou?

Wodę z szałwii możesz spokojnie używać każdego dnia. Na przykład jako relaksujący kompres. Możesz
też bezpośrednio skroplić nim skórę lub posłużyć się bawełnianym wacikiem. Nasz hydrolat przelewamy
do flakonów z fioletowego szkła Miron, które nie pozwala mu na niepożądane reakcje ze światłem słonecznym. Wystarczy, że schowasz go w suchym, chłodnym miejscu. 

Jeżeli tak jak my przykładasz dużą wagę do tego, czym się pielęgnujesz i ważny jest też dla Ciebie los planety – zapamiętaj. Kosmetyki Clou są w pełni wegańskie i organiczne. Korzystamy z roślin pochodzących z upraw odznaczonych certyfikatem ECOCERT, a nasze opakowanie podlegają pełnemu recyklingowi. Wybierając Clou wiesz, że robisz coś dobrego dla siebie, ale również dla Ziemi!

Dodaj komentarz