SKĄD MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE TWÓJ KOSMETYK JEST BEZPIECZNY? KTÓRE KOSMETYKI SPRZEDAWANE SĄ LEGALNIE?

skąd mieć pewność, że twój kosmetyk jest bezpieczny? które kosmetyki sprzedawane są legalnie?

Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków. Skąd masz mieć pewność, że nie zaszkodzą zamiast pomóc? Czy ktoś badał wcześniej ich działanie? Zobacz, na przykładzie organicznych kosmetyków Clou, jaką drogę musi przejść produkt pielęgnacyjny zanim zgodnie z prawem trafi do rąk klientów. 

Prawdziwie wegańskie kosmetyki

Wierzymy, że wszystko, co ma kontakt z człowiekiem, jedzenie, leki czy kosmetyki, powinno być dla niego bezpieczne. Wizję Clou opieramy na dobroczynnym wpływie roślin. Nasze produkty są w pełni organiczne i wegańskie, w ich składzie znajdziesz jedynie składniki pochodzące wprost z natury. Wykorzystujemy prozdrowotne i przydatne w pielęgnacji ciała właściwości roślin, które zostały udowodnione naukowo. Dodatkowo opieramy się wyłącznie na produktach pochodzących
z certyfikowanych upraw należących do zaufanych dostawców. Opieramy się na certyfikacji ECOCERT, czyli jednej z najbardziej znanych, francuskich firm. Ale wizja to nie wszystko. Spełniliśmy wszystkie wymogi prawne i etyczne, aby kosmetyki Clou zostały dopuszczone do sprzedaży i mogły Ci służyć każdego dnia. 

Sprawdzony dobór składników

Zaufane kosmetyki to te, których działanie zostało wnikliwie przebadane. Każdy z używanych przez nas składników jest zgodny z międzynarodową tabelą INCI. Ponadto produkty Clou zostały poddane testom wymaganym przez Rozporządzenie Kosmetyczne. Spełniają restrykcyjne wymagania prawodawstwa europejskiego oraz krajowego. Badano je pod kątem dermatologicznym i mikrobiologicznym. Oczywiście, jako marka o wysokiej świadomości ekologicznej, nie przeprowadzaliśmy żadnych testów na zwierzętach. 

Bezpieczne opakowania i uczciwe etykiety

Osobna dokumentacja została przygotowana również dla charakterystycznych opakowań Clou.
Są wykonane z fioletowego szkła Miron, które chroni je przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Ten materiał nie wchodzi w reakcje z zawartością opakowania, naszymi olejami oraz hydrolatami. Etykiety Clou są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Zawarliśmy na nich wszystkie wymagane prawnie informacje.

Ocena ryzyka kosmetyków

Parlament Europejski nakazuje, aby przed wprowadzeniem kosmetyków do obrotu na terenie Unii otrzymały one pozytywną ocenę osoby określanej mianem Safety Assessor. To najczęściej pracownik naukowy o wykształceniu wyższym na polu medycyny, toksykologii lub farmacji.
Każdy z kosmetyków w palecie Clou przeszedł pozytywnie ocenę bezpieczeństwa.

Europejski rejestr kosmetyków

Ostatnim krokiem w podróży kosmetyków Clou do Twoich rąk była ich notyfikacja w ogólnoeuropejskim systemie CPNP (Cosmetic Products Notification Portal). Zgłosiliśmy w nim pełną dokumentację naszych produktów, od tej pory widnieją w europejskiej ewidencji. 

Jak widzisz, by legalnie i w szacunku dla klientów wejść na rynek z produktami kosmetycznymi nie jest łatwo. To bardzo dobrze! Dzięki temu wybierając Clou, masz pewność, że to bezpieczne, skuteczne oleje, masła i hydrolaty. Stworzyliśmy je, aby Ci codziennie służyły, zapewniając piękny, młodszy wygląd, ale też pomagając w walce z problemami skórnymi i zniszczonymi włosami.

Z Clou możesz być spokojna o swoje bezpieczeństwo i w pełni cieszyć się chwilą kojącego relaksu i domowych, odprężających zabiegów pielęgnacyjnych. Skorzystaj z mocy natury, wybierz Clou!

Dodaj komentarz